Družina / Činnost družiny

Karneval 2020

Ve čtvrtek 13. 2. 2020 se ve školní tělocvičně konal celodružinový karneval. Děti si připravily pestrobarevné kostýmy nebo jen škrabošky, které si vyrobily v družině. Školní tělocvična se změnila k nepoznání. Z dětí se stali indiáni, piráti, princezny, záchranáři nebo např. zvířátka či postavy z dětských filmů.
Děti se mohly předvést v různých disciplínách např. hra židličkovaná, soutěž o nejkrásnější kostým nebo o nejlepšího tanečníka. Kromě soutěžních disciplín se i tančilo s balónky, které nesměl protivník prasknout. Na výherce vždy čekala sladká odměna. Karneval jsme zakončili dětskou diskotékou, kterou jsme si všichni naplno užili.
Po karnevalovém dovádění jsme si začali povídat o probouzející se přírodě ze zimního spánku, malovat první jarní květiny a vyrábět jarní dekorace, kterými si zdobíme nejen školní družinu, ale i celou chodbu. Vyráběli jsme ze silonky, z pilin a trávy ,,travňáky ”a pomalu se chystali na Velikonoce.
Bohužel byla škola a také školní družina nařízením vlády 11. 3. 2020 uzavřena a tak musí být naše připravované aktivity odloženy, ale pevně věříme, že alespoň společný výlet na konci školního roku zvládneme. Pro zkrácení volného času, ale i jako pomoc rodičům čí blízkým posíláme několik rad a zajímavých úkolů pro děti.

Vychovatelky ŠD