Družina / Činnost družiny

Zima je tady 2018

S podzimem se děti ze školní družiny jako již každoročně rozloučily DRAKIÁDOU. Protože byl letos dlouhý a krásný podzim, konalo se společné pouštění draků až v první polovině listopadu.  Počasí bylo opravdu podzimní, vítr krásně foukal a většina draků nejrůznějších barev a tvarů krásně vzlétla.  Všichni si Drakiádu užili a domů odcházeli spokojení a unavení.
Další společnou akcí, která proběhla v listopadu a na kterou se děti opravdu moc těšily, byla návštěva pana Radka Jareše a Jindřicha Joo s jejich vycvičenými papoušky a opičkami. Předvedli dětem, co všechno se nejrůznější druhy papoušků mohou naučit, jak se dají vycvičit a ochočit. Děti si mohly papoušky pohladit, dát jim drobný pamlsek a dokonce se s nimi i vyfotit. Dozvěděly se spoustu zajímavostí o životě papoušků. O tom, kolika let se dožívají, kde v přírodě žijí a co všechno je k jejich chovu potřeba. Krásný program měl u dětí velký úspěch.
Letošní podzim ale není v naší školní družině jen o krásných zážitcích. Pilně pracujeme na výrobcích na vánoční koledování a také nacvičujeme vánoční pásmo „ Došli jsme k vám na koledu“, na které Vás všechny srdečně zveme.

Vychovatelky ŠD