Družina / Činnost družiny

Dýňování 2019

Naší první podzimní akcí v letošním školním roce bylo DÝŇOVÁNÍ. Děti za pomoci svých rodičů, prarodičů, sourozenců nebo starších kamarádů z 9. třídy vyřezávaly, zdobily a tvořily z dýní, ať už velkých nebo malých nejrůznější zvířátka, strašidla a postavičky. Krásnými osvětlenými výtvory jsme společně navečer ozdobili schody před hlavním vchodem Základní školy, aby si je mohli prohlédnout i ti, kteří se s námi dýňování nemohli zúčastnit. Jako každý podzim uskutečnila se i letos ve školní družině DRAKIÁDA. Děti pouštěly na fotbalovém hřišti draky různějších tvarů, barev i velikostí. Počasí nám přálo, byl krásný podzimní den, a přestože vítr zafoukal, jen občas většina draků vzlétla. Všichni si Drakiádu užili a domů odcházeli spokojení.

Symbolickým zakončením podzimu a zároveň naší největší podzimní akcí byla „oslava Halloweenu“, kterou jsme nazvali „ NOCOVÁNÍ VE STARÉM HRADU“ a jak už název napovídá, halloweenská akce plná zábavy a strašení, byla zakončená spaním v naší základní  škole. Po důkladné přípravě a výzdobě, se škola proměnila v tmavý strašidelný hrad, do kterého místo dětí přicházela nejrůznější strašidýlka. Rozděleni do malých skupinek museli plnit na 10 stanovištích nejrůznější úkoly jako například: pohladit si strašilku, vypít „krvavý“ nápoj, poskládat kostlivce, prolézt tunelem plným pavučin nebo se podepsat v hladomorně na starý hrad. Úkoly byly strašidelné jen trošičku, a proto je všichni zvládli na jedničku. Po umytí a uložení se do spacáků shlédli děti ještě pohádku a všichni usínali unaveni a plni dojmů.

Podzim ale není v naší školní družině jen o krásných zážitcích, ale samozřejmě i letos jsme již začali pilně pracovat  na výrobcích na vánoční koledování a také nacvičujeme vánoční pásmo,  na které Vás všechny srdečně zveme.

Vychovatelky ŠD