Podzimní Rohatec - fotosoutěž

28.11.2020

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ FOTOGRAFII k výročí 750 let od založení obce na téma
„Odcházející podzim v Rohatci“

V rámci výtvarné výchovy během distanční výuky měli žáci VII. ročníku v období dušiček vyhlášenou fotografickou soutěž.
Jejich úkolem bylo vyrazit v této „době covidové“ na procházku a pomocí fotografie zachytit krásy končícího podzimu v jejich rodné obci, která letos slaví kulaté narozeniny. Každý se do soutěže mohl zapojit pouze jednou fotografií.
Velmi mě těší, že se do soutěže zapojili všichni žáci. Vybrat tu nejhezčí fotografii bylo opravdu velmi náročné, protože byly jedna krásnější a nápaditější než druhá. Vyhodnocení nakonec proběhlo ve čtyřech kategoriích. V první kategorii vybírali nejlepší 3 fotografie anonymně žáci navzájem mezi sebou. O tom, že soutěž byla velmi vyrovnaná, mluví i výsledky. Na prvních dvou místech se umístily (se stejným počtem hlasů) vždy dvě fotografie. Vítěze dalších kategorií pak vybírala „porota“ složená z vedení školy a třídní učitelky. Celkově nejlepší podzimní fotografií soutěže se pak stala fotografie Patrika Homoly.
Všem výhercům moc gratulujeme!
O tom, jak šikovní fotografové v Rohatci jsou, se můžete přesvědčit sami