Rohatecký slavíček

28.3.2019

Hudba a písničky provází lidstvo od počátku existence. Jsou pro nás zdrojem radosti, energie a posiluji lidskou pospolitost. „ I Přemysl Oráč si určitě prozpěvoval, když svým pluhem brázdil pole.“ Tato úvodní slova zazněla ve čtvrtek 28. 3. 2019 na kulturním domě v Rohatci na tradiční akci základní školy s názvem „Rohatecký slavíček.“
Pěveckou přehlídku zahájila za doprovodu kytary skupinka žáků deváté třídy anglickým hitem „Waving flag“ a ruskou „Kaťušou“. Poté nejstarší pěvce vystřídali na pódiu ti nejmladší – statečné děti ze třídy Sluníček a Berušek místní mateřské školy. Na otázku moderátorky Nikoly Markové z 8. třídy všechny svorně odpověděly, že se těší do školy a bravurně odzpívaly „Kytku masožravou“, „ Já jsem z Kutné Hory“ a „ Já mám v levé noze.“
V podání žáků 1. – 7. třídy postupně zazněly písničky lidové i populární, známé i ty méně známější. Některé zpěváčky svírala tréma, ale většina předvedla svůj výkon s lehkostí, spontánností i dávkou kreativity. Druhačka Tereza Podaná svoji „Statistiku“ podpořila nápaditým kostýmem, páťačka Alžběta Hlaváčová si troufla doprovodit svůj zpěv písně „I don´t know my name“ od Grace Vandewaal na ukulele a sedmák Marcel Eich krásně odzpíval píseň „Tatíček“, jejíž text údajně složil se svojí sestrou. Vítáním zpestřením přehlídky bylo velmi povedené taneční vystoupení žáků 3. třídy na písničku „A Já su synek z Polanky“.
Všichni účastníci dostali za odměnu pamětní list a sladkou odměnu. Malí i velcí se nakonec rozloučili společně odzpívanou písničkou a pocitem příjemně stráveného dopoledne.
Mgr. Zuzana Hřivnová