Masopustní veselí

08.03.2022

S koncem února a začátkem března letos vrcholilo masopustní období. Děti druhých tříd se společně se svými učitelkami rozhodly oslavit svátek v duchu starých tradic. Žáci 2. A  se vydali na masopustní obchůzku po škole. U vedení školy si vyžádali povolení k průvodu a dostali za své krásné masky sladkou odměnu. Postupně navštívili 9 různých míst, na kterých plnili úkoly. Za splnění úkolu získali ztracený kus kostýmu pro smrtku, medvěda, slaměného, turky, laufra, bábu s nůší, kobylu, muzikanta a kominíka. Naučili se a zazpívali si písničku, Hojačky, hojačky a vyrobili si jitrnici a koláče na masopustní "hostinu".  I žáci 2. B chtěli ochutnat aspoň trošku karnevalového veselí, a proto se převlékli do masek a hurá do tělocvičny! Zde se nejdříve konal průvod masek, které se postupně představily. Pak začaly hry a soutěže, v nichž bylo možno získat sladkou odměnu za prvenství. Děti si užily  dostatek legrace, např.  při závodění v chůzi na novinách, při tanci s míčkem na čele,  soutěžily  v házení  molitanovými míčky na cíl, v chůzi s pingpongovým míčkem na lžičce. Nejoblíbenější je ale hra  „ Na sochy“, při které si děti nejen zatančí, ale také se vesele zasmějí.  Věřím, že se všechny děti dobře bavily.

Mgr. Zuzana Hřivnová, Mgr. Jana Najgebaurová, třídní učitelky