Recitační soutěž

30.03.2022

Po dvouleté přestávce z důvodu pandemie Covid 19 se u nás ve škole dne 18. března konala recitační soutěž. Příjemná přehlídka recitátorů se uskutečnila v zaplněném místním kulturním domě. Mezi obecenstvem byli nejenom žáci prvního stupně, ale taktéž předškoláci a mnoho návštěvníků z řad rodičů a prarodičů. Z každé třídy se nám představili tři soutěžící, celkem se tedy mezi sebou utkalo 18 žáků. Aby byl postup soutěže spravedlivý, žáci byli rozděleni do dvou kategorií – v 1. kategorii soutěžili recitátoři z I.A, II.A, II.B třídy, v 2. kategorii se mezi sebou utkali žáci III.A, IV.A a V.A.                 O výsledcích spravedlivě rozhodovala porota ve složení p. uč. Najgebaurová, p. uč. Hřivnová a p. as. Hotárková. Za každou třídu byl taktéž vyhodnocen vítěz třídního kola. Na závěr nám zarecitovaly dvě žákyně z druhého stupně, tímto jim děkujeme za účast.

Vítězem 1. kategorie se jednoznačně stal Ondřej Sasínek z II. B s básní od J. Bruknera – O létající košili.

Vítězkou 2. kategorie se stala Tereza Podaná z V. A s básní od L. Štíplové – Breptavá.

Vítězům tímto ještě jednou gratulujeme. Srdečně děkujeme všem zúčastněným žákům, kteří našli odvahu předstoupit na pódium a recitovat. Výkony všech nám velmi mile zpříjemnily páteční dopoledne. Budeme se těšit na další ročník recitační soutěže.

Zapsala Mgr. Zdeňka Tománková