Apríl s kravatou

04.04.2022

Radostné zvolání “Apríl - koza žere papír!” rozvzpomene a  rozveselí každého, kdo má smysl pro humor.
A protože ve 2. A máme legraci rádi, domluvili jsme, že si letošního 1. dubna uděláme trochu bláznivý den. Ráno jsme přišli v kravatách a někteří i v košilích - jako “do kanceláře” místo do školy. Vyzkoušeli jsme si spoustu věcí “naruby”. V českém jazyce jsme tvořili protiklady, psali pozpátku nebo levou rukou. Také jsme pomíchali  všechny párové souhlásky. No řekněte, kdo se v tom měl vyznat! V matematice jsme se přenesli “do kina” s opravdovým zatemněním, oblíbený popkorn nahradily křupky. Děti je měly sníst přesně za stejnou dobu, jako trvalo video z geometrie. Pak nás čekal “meeting” s prezentací, tabulkami a zápisy - podobně jako ve světě dospělých. V tělocviku si paní učitelka s žáky vyměnila role, stala se žačkou a děti učiteli a učitelkami. Sami si vyzkoušeli, že zorganizovat  třídu plnou “blech” není vždy jednoduché. Den jsme zakončili ve čtení s bláznivým zpívajícím domečkem, který popleteně zpíval např. “ Máma skáče, hlídá dům, klouček vylít k oblakům..”. Celý den jsme si moc užili, zasmáli se a už se těšíme na další humorný den ve škole.

Zapsala Mgr. Zuzana Hřivnová