Už jsem „oficiálně čtenářem“

02.10.2022

14. září se v místní rohatecké knihovně stali žáci 2 ročníku oficiálními čtenáři. Jak se to tak přihodilo? Mají za sebou dlouhou cestu první třídou, kdy se učili číst, psát, počítat a seznamovali se se spoustou nových věcí. Jedna z nejdůležitějších lidských schopností, bez které se v životě neobejdeme, je znalost čtení. A jelikož jsou druháčci již úspěšnými čtenáři, tak si paní knihovnice P. Lacková pro ně přichystala v tento den velmi hezký program, který byl završen pasováním na čtenáře. Této důležité role se skvěle chopila p. místostarostka A. Homolová, která „královna knih“ každého žáka slavnostně „pasovala“ za čtenáře. Zajímavým hostem, kterého p. knihovnice pozvala, byla paní spisovatelka, působící v Hodoníně, p. Jarmila Moosová Kuřítková. Povyprávěla nám o náplni spisovatelského povolání a představila nám knihu, kterou napsala – veršovaný příběh „Tančí víla tanyny“. Myslím, že úsměvy na tvářích dětí a příjemná atmosféra svědčily o tom, že jsme si čas, strávený v knihovně, skvěle užili. Tímto děkujeme p. Lackové, p. místostarostce a p. spisovatelce za příjemné dopoledne.

Zapsala Mgr. Zdeňka Tománková