ŠESŤÁCI SI VYRÁBĚLI HUDEBNÍ NÁSTROJE

07.04.2024

V dnešní době je stále více důležité udržet tradice našich předků a stát se inovativními v nápadu, jak si tyto tradice nejen uchovat, ale také si je zamilovat a předávat je i dalším generacím.

Těmito myšlenkami se také inspirovaly děti 6. třídy základní školy, které se pustily do výroby svých vlastních hudebních nástrojů. Tento projekt se stal nejen poučným a zábavným, ale také ukázal, jak moc je tato generace kreativní a inovativní.

Každý žák si dle svých představ a možností vyrobil svůj vlastní hudební nástroj. Byly to například chrastítka, triangl, rumba koule a další netypické hudební nástroje.  Děti se snažily co nejvíce přiblížit klasickým doprovodným nástrojům, ale zároveň si dodat do nich půvab svých vlastních nápadů a kreativity.

V hodině hudební výchovy pak jednotlivé nástroje předvedly svým kamarádům a vymyslely si pro ně netradiční názvy. Bylo to vidět, jak děti byly nadšené z toho, co vytvořily a jaké zvukové unikáty dokáží vytvořit si vyzkoušeli v praktické části při zpěvu.

Tento projekt je vynikajícím příkladem toho, jak mohou děti stvořit něco zcela nového a nádherného, když mají šanci učit se více než jen klasickým vzdělávacím způsobem. To je přesně to, co děti potřebují, aby se mohly rozvíjet a získávat potřebné praktické zkušenosti.